Ubiquiti POE-50-60W 50V 60W PoE Injector for air Fiber
Black, POE-50-60W
Price data last checked 121 day(s) ago - refreshing...
Price History & Forecast
No Price Data Available
Price history will appear here once data is collected from Amazon.
Price Distribution
No price data available for histogram
Description
Key Features
Provides reliable 50V 1.2A (60W) power output specifically designed for Ubiquiti air Fiber, airMAX, air Vision, and UniFi devices.
Easy integration into existing setups, making it compatible with most Ubiquiti PoE-enabled hardware.
Product Specifications
- Brand
- Ubiquiti
- Model
- POE-50-60W
- Colour
- Black
- Format
- Personal Computers
- ASIN
- B08VN9YHXC
- Domain
- Amazon UK
- Release Date
- 09 September 2023
- Listed Since
- 15 April 2025
Barcode
No barcode data available
Similar Products You Might Like
Ubiquiti U-POE-af 802.3af Gigabit PoE Injector Converter
Ubiquiti
Ubiquiti U-PoE++ Adapter, Ethernet, 1000 Mbps, Network Adapter
TP-Link 802.3at/af Gigabit PoE Injector | Non-PoE to PoE Adapter | supplies up to 60 W| Plug & Play | Desktop/Wall-Mount | Distance Up to 100m (PoE170S)