RYOBI RAK18DMIX 18-Piece Mixed Drill Bit Set with Case
RAK18DMIX
Price data last checked 102 day(s) ago - refreshing...
View at Amazon
Price History & Forecast
No Price Data Available
Price history will appear here once data is collected from Amazon.
Price Distribution
No price data available for histogram
Description
Key Features
Versatile 18-piece collection designed for drilling into metal, wood, plastic, and masonry surfaces.
Includes 6 high-speed steel (HSS) bits in sizes 3, 4, 5, 6, 8, and 10mm for metalwork.
Provides 6 masonry bits in sizes 3, 4, 5, 6, 8, and 10mm to handle stone and brick projects.
Features 6 brad point bits in sizes 3, 4, 5, 6, 8, and 10mm for precise wood drilling.
Comes with a clear plastic storage box to keep your bits organized and easy to locate.
Product Specifications
Brand
RYOBI
Size
6 Cm X 16.5 Cm X 5.8 Cm
Format
DIY & Tools
Pack Size
18 items
Domain
Amazon UK
Listed Since
17 September 2020
Barcode
No barcode data available
Similar Products You Might Like
KWB Universal 19-Piece AKKU-TOP HI-NOX Metal Drill BIT Set, HSS - Drill Set, Ø 1 MM - 10 MM in 0.5 MM INCREMENTS
98% match
kwb
RYOBI RAK46MIX 46-Piece Mixed Drilling and Driving Bit Set
98% match
RYOBI
Dremel 7-Piece Drill Bit Set - 0.8 to 3.2 mm for Rotary Tools
97% match
Dremel
Amazon Basics 14-Piece HSS Drill Bit Set - 1.5mm to 10mm
97% match
Amazon Basics
Bahco 451-MB-2 HSS Drill in Metal Box, 0 V, Silver/Grey, 1-10 mm, Set of 19 Piece
97% match
Bahco
C.K T3064B Drill Bit Set for Masonry/Metal/Wood (16-Piece)
97% match
C.K
Bosch 34-Piece Drill and Screwdriver Bit Set for Wood, Metal, Stone
97% match
Bosch
Irwin Tools IRWIN Drill Bit Set, High-Speed Steel, 29-Piece (3018005)
97% match
IRWIN
Irwin Tools 4935607 Titanium Nitride Coated High-Speed Steel Drill Bit Set, Pro Case, 15-Piece
97% match
IRWIN
C.K T3291 Titanium Nitride Coated Drill Bits Set
97% match
C.K
Makita P-53774 Drill Bit Set 1/4 Inch 9 Pieces
97% match
Makita
Makita E-15148-12 5 Piece Drill Bit Set SDS-Plus Wood
97% match
Makita
D-16798 Drill Bit Hss-Co 10, 0mmx5.24In 5 Pcs
97% match
C.K T2943S4 Fast Drill Bit Set
97% match
C.K T2943S4 Fast Drill Bit Set
Milwaukee SDS-Max Drill Bit 40X570X450
97% match
Milwaukee
Makita SDS VPLUS Drill Bit Set, Number 4, Set of 12 B 49105
97% match
Power Drill Cordless: DEKOPRO Pink Cordless Drill 20V Electric Power Set Tool for Women Drills with Battery and Charger Drills Driver Kit
97% match
DEKOPRO
Makita B-46517-10 SDS-VPLUS Drill Bits 6 x 110 mm Pack of 10
97% match
IRWIN Drill Bit Set, 60-Piece (80181)
97% match
Ryobi 18 V ONE+ Cordless Combi Drill Starter Kit and Mixed Drilling and Driving Bit Set, 46 Piece
97% match
Mannesmann 54319 Pro HSS Drill Bit Set 19 Piece, Drill Accessories
97% match
Mannesmann
Tivoly B44 – Pack of 8 Drill Bits for Concrete, High Performance Range (Diameter of 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 mm)
97% match
Tivoly
Milwaukee SDS-max Area 28 x 370 x 250
97% match
Milwaukee
97% match