RYOBI CSB165A1 165mm Circular Saw Blade - 40T Carbide Teeth
Silver, CSB165A1
Price data last checked 103 day(s) ago - refreshing...
Price History & Forecast
No Price Data Available
Price history will appear here once data is collected from Amazon.
Price Distribution
No price data available for histogram
Description
Key Features
Features a 165mm blade diameter, making it a standard size for specific RYOBI circular saw models.
Includes a 16mm bore size to match the technical specifications of your compatible power tool.
Product Specifications
- Brand
- RYOBI
- Model
- CSB165A1
- Colour
- Silver
- Size
- 165 Mm
- Format
- DIY & Tools
- ASIN
- B0117BTBOG
- Category
- DIY & Tools > Power, Garden & Hand Tools > Power Tool Accessories > Blades > Circular Saw Blades
- Domain
- Amazon UK
- Release Date
- 01 July 2015
- Listed Since
- 04 September 2015
Barcode
No barcode data available
Similar Products You Might Like
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 190 x 30 x 1.5 mm, 48 Teeth; Accessories: Cordless Circular Saw) 2608644514
Bosch
Ryobi R18CS-0 ONE+ 18 V Cordless Circular Saw, 165 mm with extra Blade
Bahco 8501-16 Circular Saw Blade with 20 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 200 mm
Bahco
Bahco 8501-15F Circular Saw Blade with 40 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 190 mm
Bahco
Bahco 8501-17 Circular Saw Blade with 20 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 210 mm
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 216 x 30 x 1.7 mm, 48 Teeth; Accessories: Cordless Circular Saw) 2608644519
Bosch
Bahco 8501-16F Circular Saw Blade with 40 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 200 mm
Bahco 8501-17F Circular Saw Blade with 40 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 210 mm
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 136 x 20 x 1.5 mm, 24 teeth; Accessories: Cordless Circular Saw)
Bahco 8501-28F Circular Saw Blade with 60 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 250 mm
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 120 x 20 x 1.7 mm, 24 teeth; Accessories: Cordless Circular Saw)
Bahco 8501-23 Circular Saw Blade with 30 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 235 mm
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 210 x 30 x 1.7 mm, 24 teeth; Accessories: Cordless Circular Saw)
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 305 x 30 x 2.2 mm, 60 teeth; Accessories: Cordless Circular Saw)
Bahco 8501-28 Circular Saw Blade with 40 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 250 mm
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 184 x 20 x 1.6 mm, 48 teeth; Accessories: Cordless Circular Saw)
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 305 x 30 x 2.2 mm, 96 teeth; Accessories: Cordless Circular Saw)
Bosch Accessories Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 254 x 30 x 2.1 mm, 40 teeth; Accessories: Cordless Circular Saw)
Circular Saw Blade 185 x 30mm x 36T
Hitachi
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 305 x 30 x 2.2 mm, 42 teeth; Accessories: Cordless Circular Saw)
kwb 160mm Circular Saw Blade for Efficient Cutting, Made in Germany, Ideal for Metals, Wood, and Plastics
kwb
Bahco 8501-31 Circular Saw Blade with 40 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 315 mm
Bosch Professional Circular Saw Blade Expert (for Wood, 254 x 30 x 2.1 mm, 60 teeth; Accessories: Cordless Circular Saw)
Bahco 8501-31F Circular Saw Blade with 40 Teeth for Wood, 0 V, Silver, 315 mm