Noctua NF-A12x25 5V PWM 120mm Fan with USB Adaptor
Brown, NF-A12X25 5V PWM
Price data last checked 103 day(s) ago - refreshing...
Price History & Forecast
No Price Data Available
Price history will appear here once data is collected from Amazon.
Price Distribution
No price data available for histogram
Description
Key Features
Next-generation 120x25mm A-series design provides quiet cooling performance for CPU coolers and watercooling radiators.
5V 4-pin PWM version features polarity protection for safe speed control in 5V applications.
High reliability with a rated MTTF of over 150,000 hours for long-term cooling stability.
Operates at 1900 RPM with a maximum noise level of only 21.4 dB(A) for a quiet environment.
Product Specifications
- Brand
- Noctua
- Model
- NF-A12X25 5V PWM
- Colour
- Brown
- Format
- Personal Computers
- ASIN
- B07DXQTCK6
- Domain
- Amazon UK
- Listed Since
- 02 July 2018
Barcode
No barcode data available
Similar Products You Might Like
Noctua NF-A20 5V PWM 200mm Fan with USB Adaptor Cable
Noctua
Noctua NF-A8 5V 80mm Quiet Fan with USB Power Cable
Noctua NF-A6x25 PWM 60mm Premium Quiet Cooling Fan
Noctua NF-A9x14 PWM 92mm Quiet Cooling Fan - 14mm Slim
Noctua NF-A4x10 5V Premium Quiet Fan - 40x10mm 3-Pin
Noctua NF-A4x20 5V Premium Quiet Fan - 40x20mm 3-Pin
Noctua NF-A14 PWM chromax.black.swap 140mm Quiet Fan
Noctua NF-A8 PWM, Premium Quiet Fan, 4-Pin (80mm, Brown)
Noctua NF-A6x25 PWM, Premium Quiet Fan, 4-Pin (60mm, Brown) (Pack of 2)
Noctua NF-A12x25 LS-PWM 120mm Ultra Quiet Cooling Fan
Noctua NF-S12A PWM, Premium Quiet Fan, 4-Pin (120mm, Brown)
Noctua NF-A4x10 PWM 40x10mm Premium Quiet Fan - 12V 4-Pin, 5000 RPM
Noctua NF-A4x20 PWM Premium Quiet Fan 40x20mm 4-Pin 5000RPM
Noctua NF-A14 iPPC-2000 PWM, Heavy Duty Cooling Fan, 4-Pin, 2000 RPM (140mm, Black)
Noctua NF-A14 PWM chromax.black.swap, Premium Quiet Fan, 4-Pin (140mm, Black) (Pack of 2)
Noctua NF-A20 FLX, Premium Quiet Fan, 3-Pin (200x30mm, Brown)
Noctua NF-A14 iPPC-2000 IP67 PWM, Heavy Duty Cooling Fan, 4-Pin, 2000 RPM (140mm, Black)
Noctua NF-F12 iPPC-24V-2000 SP 120mm 24V Industrial Fan